Hvězdárna a planetárium - 4. a 5. třída

Hvězdárna a planetárium Brno

Ve čtvrtek 29. září jsme jeli do planetária v Brně. Před programem „Úžasné planety“ jsme si prohlédli a vyzkoušeli interaktivní exponáty, které jsou umístěny před vchodem do planetária. Byl tam kaleidoskop, pitelova stěna, zvukovod, planetární siloměr a spektroskop. Potom jsme šli do planetária, kde nás posadili do sálu Digitárium. Po chvíli se nad námi otevřela noční obloha plná hvězd. Poznávali jsme souhvězdí, dozvěděli jsme se, že vesmír vznikl velkým třeskem a naše Sluneční soustava vznikla z obrovského oblaku plynu a prachu, že kolem Slunce obíhá osm planet. Už víme, že vesmír je obrovský a úžasný. Vše se nám líbilo a už se těšíme na další představení.

Žáci 4. a 5. třídy