Letové ukázky dravců a sov

Přesto, že počasí nám úplně nepřálo, přesunuli jsme se dnes ráno všichni na knínické fotbalové hřiště, kde na nás čekala ukázka mnoha dravců a sov. Nejdříve nás sokolníci vtipným způsobem seznámili s různými druhy, které s sebou přivezli. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí, které se v učebnicích jen tak nedočteme. A abychom je hned tak nezapomněli, tak si nás ještě pro jistotu "přezkoušeli". Výherci kvízu se mohli stát "oběťmi" v druhé části programu, kde jsme měli možnost pozorovat některé z ptáků v akci. Nejen že dokázali přiletět na pokyn sokolníka, ale zvládli dosednout na ruku i na zavolání vybraných obětí - výherců kvízu - nebo lovit umělou kořist. Obratnost nám předvedli i proletem pod rozkročenýma nohama naší nebojácné dobrovolnice. Všichni jsme se výborně bavili a přišlo nám, že ty dvě hodiny strašně rychle utekly.