Noc s Andersenem 2018

I letos jsme se my, žáci z první třídy připojili k celosvětové akci „Noc s Andersenem“.

Hans Christian Andersen byl dánský spisovatel a nejslavnější světový pohádkář, který se narodil 2. dubna 1805 a na počest jeho narození je tento den zapsán jako mezinárodní den dětské knihy a probíhá „Noc s Andersenem“. Určitě každý z nás zná jeho pohádky jako je Malá mořská víla, Ošklivé káčátko, Princezna na hrášku, Pasáček vepřů, Císařovy nové šaty a spoustu dalších pohádek.

My jsme se sešli v naší škole už v pátek 23. března.

Nejdříve nás přivítali žáci deváté třídy, ubytovali jsme se v první třídě a sešli se ve školní družině. Povídali jsme si o H. CH. Andersenovi, pak jsme byli rozděleni do skupin a putovali jsme po stanovištích, kde jsme plnili zajímavé úkoly. Všechny úkoly měly samozřejmě pohádkové zaměření a všichni jsme je zvládli na jedničku.

Po splnění úkolů a večeři, kterou nám připravili rodiče, jsme se vydali se na noční pohádkové putování za pokladem. Sice jsme se trošku báli, ale nakonec byl poklad náš!

Krásné odpoledne končilo a my jsme se museli nachystat na spaní. Vyčistili jsme si zoubky, převlékli do pyžam, ulehli do svých pelíšků a čekali na pohádku na dobrou noc, kterou nám přečetli deváťáci i naše paní učitelka. Ani nevíme, jak rychle jsme usnuli, a už tu bylo sobotní ráno. Čekalo na nás překvapení od skřítka – sladký medvídek. Žáci z deváté třídy a paní učitelky pro nás připravili výbornou snídani. Upekli pro nás jak sladké, tak i slané dobrůtky - buchty, bábovky, roládu, pizzu a uvařili teplý čaj.

Na závěr jsme všichni dostali pamětní list a už tu byli rodiče. Sice jsme je rádi viděli, ale spaní ve škole bylo úžasné a určitě bychom si to  zopakovali!

Moc děkujeme žákům deváté třídy i paní učitelce J. Richterové, J. Vašíčkové a J. Bednářové, kteří pro nás tento krásný večer a noc připravili!

Žáci z 1. třídy