Soutěž žáků 8. ročníku na Vyšší odborné škole ekonomické a zdravotnické a Střední škole Boskovice

V pondělí 26. 6. jsme s žáky osmé třídy přijali pozvání na Vyšší odbornou školu ekonomickou a zdravotnickou a Střední školu v Boskovicích. Pro naše žáky tu byla připravena stanoviště, na kterých pětičlenné týmy plnily úkoly z fyziky, matematiky, chemie, biologie, zeměpisu, dějepisu, češtiny, ruštiny, angličtiny i němčiny, dále z tělocviku, hotelnictví a zahradnictví. Vyzkoušeli si také, co musí umět kuchař-číšník a jak se ovládají roboti. Nejlepší tým ve složení: Alice Kaderková, Barbora Kšicová, Tereza Marková, Adéla Dračková a Nikola Ožvoldíková pak byl odměněn. A ani paní učitelky se nenudily! Vyslechly si přednášku o kávě spojenou s ochutnávkou, shlédly film o pěstování a zpracování kávových zrn a byly provedeny po škole. Byli jsme mile překvapeni vstřícným prostředím a ochotou zdejších učitelů a studentů dělat něco pro druhé.

Mgr. Daniela Ošlejšková