Adaptační dny žáků 6. ročníku

Ve dnech 13. 9. – 15. 9. 2023 se uskutečnily Adaptační dny žáků 6. ročníku. Ve středu jsme se se žáky vydali do obce Suchý, kde na Penzionu Athéna proběhly Stmelovací aktivity pod vedením erudované lektorky paní Mgr. Aleny Vévodové. Děti hrály nejrůznější hry zaměřené např. na postřeh, připravenost, vytrvalost apod.  Cílem čtyřhodinového programu bylo naučit je mezi sebou lépe komunikovat, spolupracovat a umět řešit problémy. Po obědě jsme se vydali pěšky přes Velenov do obce Valchov, tam na nás již čekala sladká odměna v podobě vynikající domácí zmrzliny.

Ve čtvrtek jsme strávili první tři vyučovací hodiny ve škole a věnovali se aktivitám zaměřeným na sebeuvědomování, zbavení se ostychu, na poznávání se, na navození dobré nálady, na koordinaci a kooperaci. Pak jsme se vydali na procházku po Knínicích a zakončili tento den opékáním špekáčků na školní zahradě.

V pátek dne 15. 9. 2023 žáky čekaly hry zaměřené na prohloubení vzájemného poznávání a na hlubší poznání učitele, kdy si např. zahráli na reportéry a připravili si pro svoji třídní učitelku otázky, na něž by rádi získali odpovědi.  Poté si vyráběli odznaky s vlastnoručně navrženým logem a na samotném závěru si zformulovali základní pravidla třídy, která se budou snažit dodržovat po celý školní rok.

Tyto tři dny kromě slunečného počasí nás provázela dobrá nálada a velmi příjemná kamarádská atmosféra.