Exkurze žáků 9. ročníku do Prahy

Ve dnech 2. 10.  – 3. 10. 2023 se uskutečnila dvoudenní exkurze žáků 9. ročníku do našeho hlavního města Prahy. Vyjížděli jsme již v brzkých ranních hodinách, abychom stihli navštívit co nejvíce památek. Hned po příjezdu do Prahy jsme zamířili na Petřín, kde jsme si nemohli nechat ujít výhled na celou Prahu z Petřínské rozhledny, která se tyčí ve výšce téměř 60 metrů. Mnozí z nás také navštívili Zrcadlové bludiště, na jehož konci se nachází tzv. Síň smíchu, kde jsme se díky pokrouceným zrcadlům proměnili v trpaslíky, otesánky či dlouhá bidla. Z Petřína vedly naše další kroky přímo k Pražskému hradu. Měli jsme štěstí, neboť jsme právě zastihli střídání stráží. Na Pražském hradě jsme absolvovali tzv. Malý okruh, jehož součástí je prohlídka Starého královského paláce, Katedrály sv. Víta či procházka Zlatou uličkou. Odpoledne jsme měli na programu komentovanou prohlídku Národního divadla, díky níž jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí nejen o historii divadla, ale také o významných osobnostech, které zde působily. Po celodenním chození jsme kolem 17. hodiny dorazili příjemně unaveni na Smíchov, zde jsme se ubytovali v penzionu a načerpali síly na další den.

V úterý jsme metrem dojeli do stanice Vyšehrad a pak už nás čekala procházka v tomto nádherném areálu a nechyběla ani návštěva Vyšehradského hřbitova Slavín, na němž je pohřbena řada českých velikánů. Dvoudenní exkurzi Prahy jsme zakončili na Václavském náměstí fotem u pomníku sv. Václava, jehož autorem je nejvýznamnější český sochař na přelomu 19. a 20. století Josef Václav Myslbek.

Návštěva podzimní Prahy se všem moc líbila, navíc nás po celou dobu doprovázelo slunečné počasí, téměř letní teploty a velmi příjemná atmosféra.