FabLab Experience

Ve čtvrtek dne 18. dubna jsme s žáky 8. a 9. ročníku zamířili do Boskovic, kde jsme v rámci projektu FabLab Experience navštívili mobilní digitálně technickou laboratoř. Tato laboratoř nabízí žákům základních a středních škol praktické vzdělávání v oblasti digitálních technologií. Na 44 m2 se nachází laserová řezačka, řezací plotter nebo 3 D tiskárny. Žákům se po dobu 90 minut věnovali dva mladí muži, kteří disponovali neuvěřitelnými znalostmi ve svém oboru. V rámci workshopu si žáci vymodelovali klíčenku se svým vlastním logem.

Druhá část dopoledne byla věnována prohlídce židovského města, která byla doplněna o velmi zajímavý výklad naší bývalé kolegyně Alice Novotné. Díky ní jsme navštívili prostory synagogy, židovský obecní dům, židovské lázně a také se procházeli po židovském hřbitově.