Informace pro rodiče budoucích prvňáčků

Školní rok 2018 / 2019

Začátek školního roku: 3. září 2018 (pondělí) v 7. 40 hodin

S sebou: aktovku a přezůvky  (přihlášku na obědy,  přihlášku do školní družiny - kdo zatím nemá, dostane ji první den)

Ukončení prvního dne: 9:00  – 9:30 h. Oběd a ŠD první den není!

Třídní učitelka: Mgr. Kateřina Dostálová, tel.: 608 190 530, e-mail: katerina.dostalova@zskninice.cz

Počet žáků v 1. ročníku: 24 (14 děvčat, 10 chlapců)

Potřeby pro žáky první třídy:

Děti dostanou:  učebnice, písanky, pracovní sešity, notýsek, temperové barvy, paletu malířskou, vodové barvy, kalíšek na vodu s bezp. uzávěrem, modelínu, modelovací podložku A4, voskovky silné, nůžky dětské kulaté, tužku 2B, pryž, pravítko 15cm

Prosím, zakoupit:

• podsedák
  • box na svačinu, láhev na pití, malý ubrousek pod svačinu (prostírání)
  • stíratelnou tabulku Centropen pro 1. třídu, silné pastelky – 12 barev, fixy, tuhé lepidlo Kores, tekuté lepidlo Herkules, ořezávátko dvojité kovové, tužka č. 1 a č. 2, štětce (ploché a kulaté - č. 2 až č. 12), savý hadřík, zástěrku (starší tričko, košili), igelitový ubrus, tvrdé desky na výkresy A3, kufřík (krabici) na uložení pomůcek
  • kraťase, tričko, sportovní obuv do tělocvičny, tepláky, mikinu, náhradní ponožky, švihadlo, plátěný pytlík na úbor (na pověšení do třídy), tenisky na ven, plátěný pytlík na tenisky (na pověšení do šatny)
  • přezůvky (ne pantofle), plátěný pytlík na přezůvky (na pověšení  do šatny), ručník s poutkem, 1 tekuté mýdlo, 2 krabičky papírových kapesníčků

Nutné vše podepsat.

Zakoupím:  kostky s písmeny a číslicemi, malý deníček, velký sešit 440 čistý, malé sešity s pomocnými linkami, obaly na sešity a učebnice, malý náčrtník, velký náčrtník, výkresy A4 a A3, barevné papíry, tuš

Druhý školní den: 4. září 2018 (úterý)

S sebou: podsedák

svačinu, pití, malé prostírání

podepsaný ručník

tekuté mýdlo, kapesníčky v krabici

podepsané a obalené pracovní sešity, které děti dostaly první den

vyplněné údaje v notýsku

pouzdro s podepsanými psacími potřebami

úbor do Tv – vše podepsané

Třetí školní den: 5. září (středa)

S sebou: pomůcky podle rozvrhu

všechny pomůcky do Vv a Pč v kufříku (krabici)

Absence žáků:

Děti je nutné omluvit do tří dnů – telefonicky (kancelář školy, tř. uč.), písemně (sourozenec, kamarád) nebo osobně. Po návratu do školy musí být písemná omluva v notýsku s datem a důvodem absence.

Uvolnění z Tv: musí být vyplněna omluvenka do Tv - viz tiskopis.

Uvolnění během vyučování: musí být vyplněna žádost o uvolnění žáka z vyučování – viz tiskopis.

Uvolnění na více dnů během školního roku: musí být vyplněna žádost o uvolnění žáka ze školní docházky a podána řediteli školy – viz tiskopis.

Stravování:

Cena obědů za měsíc: 440,- Kč (cena jednoho obědu je 21,- Kč).

Odhlašování obědů: den předem do 14.30 h telefonicky nebo e-mailem vedoucí stravování (paní Jarmila Barvová – jarmila.barvova@zskninice.cz). První den nemoci je možné odebrat oběd do obědníku od 11:10 – 11:25 h, před nástupem do školy  (po nemoci) je nutné opět nahlásit dítě ke stravování.  Neomluveným strávníkům se počítá stravné v plné výši: 55,- Kč.

Pozn.: Přihlášku ke stravování vyplňují pouze ti, kteří nechodili na obědy v MŠ Knínice. Pokud dítě chodilo na obědy v MŠ Knínice a nyní nebude, nahlaste to, prosím, vedoucí stravování.

Školní družina:

Provoz ranní ŠD: od 6:15 – 7:30 h. Provoz odpolední ŠD: od 11:20 – 16:00 h.

Cena: 600,- Kč - roční úplata, 300,- Kč - úplata za pololetí nebo za dítě, které navštěvuje pouze ranní družinu.

Uvolnění ze ŠD: musí být písemné. Nesmí chybět datum, podpis rodičů a napsat, zda dítě odejde ze ŠD samo nebo si ho někdo vyzvedne – uvést kdo. Telefonické uvolnění nestačí!

Pozn.: Zájemci o ŠD vyplní přihlášku.

Teším se na vzájemnou spolupráci a přeji krásné prázdniny,

Mgr. Kateřina Dostálová, třídní učitelka