Výlet do předvánoční Vídně

Ve středu dne 20. 12. 2023 jsme se s žáky 7. – 9. ročníku vydali v brzkých ranních hodinách na jednodenní návštěvu hlavního města Rakouska Vídně.  Program byl opravdu nabitý. Hned po příjezdu jsme navštívili bývalé letní sídlo Habsburků zámek Schönbrunn, který se právem pyšní nádhernými zahradami a díky svému historickému významu patří do světového kulturního vybavení UNESCO. V tento adventní čas se před zámkem konají kulturní a vánoční trhy, které okouzlují návštěvníky svými kulisami císařského paláce.

Poté jsme zamířili do centra samotné Vídně na náměstí Rathausplatz, kde se konají tradiční vánoční trhy. Zde byli žáci rozděleni do dvou skupinek, jedna zamířila do Muzea umění, které obsahuje předměty z pěti staletí: od dob starověkého Egypta až po konec 18. století, druhá skupinka se vydala do Přírodovědeckého muzea, kde se pod jednou střechou nachází sál dinosaurů, za vidění rozhodně stojí i nejstarší sbírka meteoritů na světě.

Samotný závěr našeho výletu byl věnován již zmíněným vánočním trhům na proslulém náměstí Rathausplatz. Skvělá vánoční atmosféra, nejrůznější kulinářské speciality, sladkosti a teplé nápoje na zahřátí, možnost zakoupení ozdob na stromeček či nejrůznější umělecké výrobky, to vše trhy skýtají.

Děti si výlet patřičně užily, nejen, že měly možnost vyzkoušet si němčinu v praxi, ale také získaly nové poznatky a zážitky. Zaslouží si opravdovou pochvalu a  již nyní se těšíme na příští rok.